Dane statystyczne

Dane statystyczneNa całym świecie jest mnóstwo akcji dbających o to, by ludzie pozostawali świadomi z zagrożenia wirusowego zapalenia wątroby. Dzięki temu zebranych zostało wiele danych dotyczących tej grupy chorób.

Według tych danych, prawie jedna trzecia ogólnej populacji, bo 2 000 000 000 ludzi zakażonych jest wirusem HBV. Z tego 350 milionów ludzi cierpi na przewlekłą odmianę zapalenia wątroby typu B. Około 1,5 miliona ludzi rocznie choruje na WZW typu A, a około miliona rocznie umiera z powodu WZW typu B.

W Polsce nosicieli HBV jest około pół miliona, a rocznie około półtora tysiąca Polaków zostaje zakażonym wirusem HBV. Wirus HBV jest do stu razy bardziej zakaźny niż wirus HIV. 93% dzieci na świecie nie jest odporna na wirusa HAV i to u nich procent zachorowań jest najwyższy.

Niemniej jednak, w porównaniu do dorosłych, dla nich choroba ta stanowi mniejsze zagrożenie. Około 60% zachorowań na WZW typu B zachodzi w placówkach medycznych.

Atakująca układ odpornosciowy żółtaczka immunologiczna powoduje marskość wątroby lekiem, który warto polecić jest Panadol działający natychmiast po zażyciu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *